ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Kryzys w Calais   1/8Do produOperacja STACK: sposób postępowania »
DATA: 2015-08-10
Przekazujemy informację o sposobie postępowania w ramach procedury STACK, uruchamianej w sytuacjach nadzwyczajnych, np. w razie zakłóceń ruchu pojazdów ciężarowych wywołanych blokowaniem przeprawy przez kanał La Manche.  
Calais 26 października - w "dżungli" nie ma już migrantów »
DATA: 2016-10-27
Wszyscy migranci opuścili w środę 26 października, dzień wcześniej, niż planowano, nazywane "dżunglą" obozowisko w Calais na północy Francji - poinformowała prefekt Pas-de-Calais Fabienne Buccio, cytowana przez francuską stację BFMTV. 
Calais 24.10.2016 r. - po nocnych zamieszkach w poniedziałek spokojnie  »
DATA: 2016-10-24
Rozpoczęła się likwidacja obozu dla uchodźców.  
W Calais rozpoczęła się likwidacja obozu dla uchodźców »
DATA: 2016-10-24
Francuskie władze rozpoczęły rano operację likwidacji "dżungli", nielegalnego 10-tysięcznego obozu dla uchodźców w Calais na północy Francji. 
Calais: imigranci nadal atakują, ZMPD podejmuje kolejne interwencje »
DATA: 2016-10-19
Poniżej zamieszczamy film nagrany przez kierowcę Mirosława Ferenca, którego ciężarówkę usiłowali zatrzymać imigranci podczas przejazdu do portu w Calais 6 września 2016 r. 
Europosłowie chcą rozwiązań dla migrantów, kierowców ciężarówek i mieszkańców »
DATA: 2016-10-07
Sytuacja w portowym mieście Calais oraz w jego okolicach jest nie do zniesienia dla wszystkich, dla migrantów i osób szukających azylu, żyjących w nieformalnych obozach, dla kierowców ciężarówek, jadących do Wielkiej Brytanii oraz dla mieszkańców, powiedzieli posłowie podczas debaty 5 października 2016 r.  
Calais: odpowiedzi na pisemne interwencje ZMPD  »
DATA: 2016-10-05
W związku z atakami nielegalnych imigrantów na kierowców ciężarówek przewożących ładunki przez kanał La Manche z portu w Calais, ZMPD 15 września 2016 r. po raz kolejny podjęło pisemne interwencje. Przedstawiamy 2 odpowiedzi. 
Calais, czyli droga przez mękę »
DATA: 2016-10-04
Francja. Kierowcy tirów z Polski mówią o dramatycznych scenach, które rozgrywają się we francuskim Calais. To m.in. we wnętrzu ich pojazdów uchodźcy próbują nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii.  
Rozmowy z policją o bezpieczeństwie w Calais »
DATA: 2016-10-04
Napięta sytuacja w Calais i związane z tym problemy polskich przewoźników z imigrantami były tematem roboczego spotkania przedstawicieli ZMPD w Polsce i OZPTD z funkcjonariuszami KGP - Biura Międzynarodowej Współpracy Policji oraz Biura Ruchu Drogowego.  
Polska wizytacja w Calais: różne spojrzenia na problem migrantów  »
DATA: 2016-10-04
Francuskie władze spodziewają się, że problem napadów na kierowców wokół terminala promowego w Calais uda się rozwiązać jeszcze w tym roku. Przewoźnicy i kierowcy są zdecydowanie bardziej sceptyczni. 
   archiwum     1/8 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056332    Partner - giełda transportowa TimoCom