ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE  

Niższe zyski z systemu viaTOLL

Lipcowy zysk budżetu państwa z tytułu elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL (34,7 mln zł) jest o ponad 40 proc. niższy od założeń - wynika z ustaleń "DGP".

Po części jest to efekt nieszczelności systemu - austriacka firma Kapsch, która go buduje, nadal nie zamontowała bramownic na wszystkich płatnych odcinkach. - Zgodnie z zawartą umową będziemy domagać się od firmy pokrycia poniesionych strat - mówi nam przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury.

Jak wynika z naszych ustaleń, Kapsch będzie musiał dopłacić Skarbowi Państwa również za sierpień. Przez pierwsze trzy tygodnie tego miesiąca viaTOLL zarobił ponad 44 mln zł, a więc o 10 mln więcej niż przez cały lipiec, ale ciągle za mało względem planów. Na etapie planowania systemu zakładano, że do końca roku przychody z tytułu e-myta wyniosą 440 mln zł, co oznacza, że od września do grudnia e-myto musiałoby przynosić średnio ok. 90 mln miesięcznie. A to wątpliwe.

Więcej Gazeta Prawna

TAGI: viatoll   elektroniczny   myto   e-myto   Kapsch   ministerstwo infrastruktury  
Więcej na ten temat...
Autostrada A2 czeka na system viaTOLL
  DATA: 2011-09-13
Już prawie 2 tys. płatnych dróg w systemie viaTOLL
  DATA: 2012-07-03
Od niedzieli viaTOLL na DK 91
  DATA: 2012-07-03
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6111427    Partner - giełda transportowa TimoCom