ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   Wstecz2/351Do produDelegowanie pracowników: cios w polską pracę za granicą  »
DATA: 2017-08-07
Zmiany w nowej dyrektywie o delegowaniu pracowników za granicę będą miały katastrofalne skutki dla usług świadczonych przez polskie firmy w Europie. Potrzebny jest konstruktywny kompromis, który mógłby zaproponować polski rząd.  
Zawód kierowcy dla osób niesłyszących?  »
DATA: 2017-08-04
Obecnie prawo stanowi, że osoba niesłysząca może uzyskać prawo jazdy, ale nie może wykonywać zawodu kierowcy. Sejmowa Komisja ds. petycji poparła projekt nowelizacji ustawy, zakładający istotne zmiany w tym zakresie.  
Na drogę tylko z czystymi kołami »
DATA: 2017-08-04
Zanieczyszczenia jezdni pochodzące z kół pojazdów rolniczych wykonujących prace polowe, mogą znacząco obniżyć przyczepność nawierzchni. To z kolei może być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze – zwraca uwagę Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Nie zgadza się, by rolnicy ostrzegali o możliwych utrudnieniach, a sprzątali drogę dopiero na koniec dnia.  
Czas zadbać o dobrą reputację »
DATA: 2017-08-03
Do końca listopada 2017 r. powstanie elektroniczny rejestr firm transportu drogowego. Z powodu wykroczeń będzie można stracić prawo wykonywania przewozów.  
Szkoły muszą kształcić kierowców »
DATA: 2017-08-02
– Potrzebna jest natychmiastowa zmiana w szkolnictwie zawodowym. Na teraz potrzebujemy około 100 tys. kierowców. Rokrocznie jesteśmy w stanie zatrudnić około 30–40 tys. osób – mówi agencji Newseria Biznes Jan Buczek, prezes ZMPD.  
Rozbito gang okradający jadące ciężarówki »
DATA: 2017-08-01
Holenderska policja poinformowała o rozbiciu i zatrzymaniu gangu wyspecjalizowanego w kradzieżach smartfonów z ciężarówek podczas jazdy na autostradzie. Jego członkowie pochodzili z Rumunii.  
Będzie lepiej w Calais. Imigrantom »
DATA: 2017-08-01
Francuski rząd zapewni dostęp do wody pitnej i sanitariatów imigrantom przebywającym w okolicach Calais. Otworzone zostaną także dwa nowe punkty rejestracyjne poza miastem.  
W UE mają być zintegrowane systemy opłat drogowych  »
DATA: 2017-07-31
Unia Europejska dąży do zintegrowania systemów poboru opłat drogowych w różnych krajach. Chodzi o to, by w przyszłości kierowcy mogli przejechać cały kontynent, uiszczając zbiorczą opłatę u jednego operatora poboru opłat.  
Francusko-hiszpańska wojna owocowa  »
DATA: 2017-07-31
Francuscy sadownicy walczą z "nielojalną" - jak mówią - konkurencją zza Pirenejów. W ramach protestów m.in. podpalają opony przed siedzibami prefektur czy wyrzucają tony owoców przed hiszpańskim konsulatem.  
Nowy parapodatek na drogi nie do przyjęcia »
DATA: 2017-07-30
Problem niedoinwestowania dróg lokalnych jest znany od dawna. Jednak w projekcie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych nie do przyjęcia było finasowanie jego działań poprzez wprowadzenie nowego parapodatku.  
   archiwum    « 2/351 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5849825    Partner - giełda transportowa TimoCom