ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychGala Jubileuszowa


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   Wstecz2/332Do produPakiet transportowy już obowiązuje »
DATA: 2017-04-20
Śledzenie transportów z alkoholem czy paliwami zakłada tak zwany pakiet transportowy, który właśnie wchodzi w życie.   
Będzie łatwiejsze wykrywanie manipulacji tachografem »
DATA: 2017-04-19
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce uszczelnić system kontroli nad urządzeniami rejestrującymi czas pracy kierowców.  
Ostra walka o rynek napraw samochodów »
DATA: 2017-04-19
Koncerny samochodowe walczą z producentami części o dostęp do rynku napraw. To ostre starcie, od którego wyniku zależy podział rynku pomiędzy autoryzowane serwisy i warsztaty niezależne.
  
Jan Buczek: Pakiet w tym kształcie to złe rozwiązanie »
DATA: 2017-04-18
Po paliwowym i energetycznym czas na pakiet przewozowy. Przepisy, które weszły w życie 18 kwietnia 2017 r., mają przynieść budżetowi setki milionów złotych w tym roku i miliard złotych w przyszłym.
 
300 ton? Nie ma sprawy, czyli Polak potrafi »
DATA: 2017-04-18
Polska firma, MTD Skuratowicz, która przewiozła z Litwy na Białoruś ogromny reaktor, otrzymała za to wyjątkową nagrodę europejskiego stowarzyszenia transportu ponadgabarytowego.  
Kierowcy potrzebni od zaraz - prezes ZMPD w "Wiadomościach" »
DATA: 2017-04-18
- Już od kilku lat odczuwamy poważny problem związany z brakiem kierowców. Dziś przeżywamy w tym zakresie bardzo duży kryzys, potrzebujemy do pracy ok. stu tysięcy osób. Rocznie gwarantujemy natomiast zatrudnienie na poziomie trzydziestu tysięcy kierowców - stwierdził prezes ZMPD Jan Buczek w wypowiedzi dla „Wiadomości” TVP z 15 kwietnia 2017 r.  
Surowe kary za zmianę zapisów tachografu »
DATA: 2017-04-18
Łamanie przepisów o czasie pracy powinno wiązać się z utratą prawa jazdy – twierdzą przewoźnicy. Minister infrastruktury przygotował nową ustawę.  
W Warszawie przybyło dwadzieścia fotoradarów »
DATA: 2017-04-18
Fotoradary warszawskiej Straży Miejskiej przestały działać w styczniu 2016 r., kiedy straże miejskie utraciły prawo do używania urządzeń rejestrujących prędkość. Teraz, po ponadrocznej przerwie, znów będą wykorzystywane na drogach stolicy.  
Ciężarówka użyta w zamachu w Berlinie wróciła do Polski »
DATA: 2017-04-14
Tir, którym zamachowiec wjechał w tłum podczas jarmarku przed Bożym Narodzeniem w Berlinie, jest już w Polsce. Ciężarówka wraz z materiałami przekazanymi przez niemiecką oraz włoską prokuraturę ma pomóc w polskim śledztwie.  
Towary wrażliwe pod specjalnym nadzorem »
DATA: 2017-04-14
Decydującą przesłanką uznania, że dany towar podlega rygorom związanym z pakietem przewozowym jest jego rodzaj. Nie ma znaczenia to czy towar będzie przewożony busem czy tirem.

 
   archiwum    « 2/332 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5591324    Partner - giełda transportowa TimoCom