ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   Wstecz2/359Do produKoncesjonariusz autostrady A2 nie chce oddać pieniędzy »
DATA: 2017-10-09
Koncesjonariusz odcinka A2 w kierunku Niemiec nie zamierza oddać 1,2 mld zł. Planuje strategię: skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE oraz polskich sądów.  
Jak wygląda delegowanie pracowników w Austrii »
DATA: 2017-10-06
Austriackie regulacje prawne opierają się na dyrektywie dotyczącej delegowania pracowników i są co do zasady zgodne z prawem europejskim. Jednakże (…) postanowienia dotyczące wynagrodzenia minimalnego w Austrii są tak skomplikowane, że mogą co najmniej zagrażać swobodzie świadczenia usług – mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Matthias Unterrieder, partner z wiedeńskiego biura kancelarii Wolf Theiss.  
Rząd wycofał się z nowej opłaty paliwowej »
DATA: 2017-10-06
Nie będzie powrotu do pomysłu wprowadzenia opłaty paliwowej, a rząd zaprezentuje niebawem inne rozwiązanie, by wesprzeć samorządy w budowie dróg - mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.  
Przewoźnicy nie mogą dostać z ZUS zaświadczenia A1 »
DATA: 2017-10-05
W transporcie i logistce brakuje ludzi. Tymczasem polska i unijna administracja utrudniają podpisywanie umów z zagranicznymi pracownikami.  
Monitoring nie dotyczy małych opakowań »
DATA: 2017-10-05
Sprzedaż olejów – rzepakowego, słonecznikowego – np. do hurtowni nie jest objęta monitoringiem przewozu, jeżeli są one przewożone w opakowaniach jednostkowych nie większych niż 26 kg lub 26 l.  
Pęknięcia w jednolitym rynku »
DATA: 2017-10-06
Przepisy regulujące funkcjonowanie największej strefy wolnego handlu na świecie determinują sposób działania także polskich przedsiębiorstw. Kierunek, w jakim rozwija się jednolity rynek, ma wpływ na naszą gospodarkę. Przykładem jest chociażby dyrektywa o pracownikach delegowanych, której nowelizacja odbywa się pod hasłem walki z dumpingiem socjalnym, czyli budowaniem przewagi konkurencyjnej w oparciu o mniej hojne przepisy prawa pracy.  
Potrącenie z diet tylko za zgodą kierowcy »
DATA: 2017-10-05
Przewoźnik, który wskutek działania pracownika-kierowcy poniesie szkodę, nie może potrącić odszkodowania z należnych mu diet bez jego zgody.  
Kierowcy to pracownicy delegowani – mówi francuska minister »
DATA: 2017-10-05
Rzeczpospolita rozmawia z francuską minister ds.europejskich, Nathalie Loiseau m.in. na temat specyfiki transportu drogowego. 
Batalia w obronie pracowników delegowanych  »
DATA: 2017-10-03
Niewykluczone, że polski rząd złoży Brukseli nową propozycję dotyczącą pracowników delegowanych. Według niej firmy transportowe mogłyby utrzymać własne stawki wynagrodzeń, nie przez trzy ale co najmniej 15 lub 21 dni w czasie pobytu pracownika zagranicą.  
M. Morawiecki o delegowaniu: nie służy gospodarce »
DATA: 2017-10-02
Wszelkie ograniczenia np., w ramach pakietu mobilnego czy dyrektywy o pracownikach delegowanych, nie służą rozwojowi gospodarki - powiedział w poniedziałek 2.10.2017 r. w podwrocławskich Pietrzykowicach wicepremier Mateusz Morawiecki.  
   archiwum    « 2/359 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5993508    Partner - giełda transportowa TimoCom