ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Kierowca-mechanik wrócił do szkół zawodowych   1/3Do produZawód kierowca-mechanik wrócił do szkół zawodowych

Ponad 50 klas o profilu kierowca-mechanik powstało we wrześniu 2016 roku w zasadniczych szkołach zawodowych na terenie całego kraju.

ZMPD zabiegało od kilku lat o przywrócenie tego zawodu do wykazu Ministerstwa Edukacji Narodowej, przekonywało starostów do otwierania klas w podległych im szkołach, uczestniczyło w opiniowaniu podstawy programowej.

Efekty tych starań nie są w pełni zadowalające. Podstawa programowa daleka jest od oczekiwań przewoźników. Trzeba pracować dalej. ZMPD nadal organizuje konsultacje, które mają doprowadzić do otwierania kolejnych klas, służą także zbieraniu wniosków na temat zmian podstawy programowej. Wnioski te zostaną przez ZMPD skierowane do MEN.


Wykaz szkół zawodowych z klasami o profilu kierowca-mechanik

Wykaz szkół policealnych z klasami technik transportu drogowego


Informacje aktualizowane

     
Reforma szkolnictwa zawodowego to wyzwanie »
DATA: 2017-07-12
We wrześniu ruszy kształcenie zawodowe w nowej odsłonie, z nowymi podstawami programowymi. Rząd liczy na współpracę z przedsiębiorcami.  
ZMPD w kolejnych szkołach promuje zawód kierowca-mechanik »
DATA: 2017-06-09
4 placówki oświatowe w Świętokrzyskiem otworzą od roku szkolnego 2017/2018 klasy o profilu kierowca-mechanik. W każdej z nich ZMPD przygotowało specjalny, teoretyczno-praktyczny pokaz dotyczący pracy kierowcy zawodowego. 
Samochodowa Szkoła Roku 2017 otworzy klasę dla kierowców »
DATA: 2017-06-06
XVIII Ogólnopolską Olimpiadę Techniki Samochodowej wygrał Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Jest to szkoła, która planuje uruchomienie klasy nauczającej kierowców w roku szkolnym 2017/2018.  
Białystok: będzie klasa o profilu kierowca-mechanik »
DATA: 2017-05-05
Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Władysława Andersa w Białymstoku, jako pierwsza placówka w tym mieście, od roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie nauczanie w klasie o profilu kierowca-mechanik. 
Bydgoszcz: kolejna szkoła chce rozpocząć nauczanie kierowców »
DATA: 2017-04-27
Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy zorganizował 26 kwietnia 2017 r. konferencję transportową „Kierowca-mechanik w branżowej szkole samochodowej a potrzeby rynku”.  
Kierowcy potrzebni od zaraz - prezes ZMPD w "Wiadomościach" TVP »
DATA: 2017-04-18
- Już od kilku lat odczuwamy poważny problem związany z brakiem kierowców. Dziś przeżywamy w tym zakresie bardzo duży kryzys, potrzebujemy do pracy ok. stu tysięcy osób. Rocznie gwarantujemy natomiast zatrudnienie na poziomie trzydziestu tysięcy kierowców - stwierdził prezes ZMPD Jan Buczek w wypowiedzi dla „Wiadomości” TVP z 15 kwietnia 2017 r.  
Minister infrastruktury wspiera starania ZMPD »
DATA: 2017-04-11
Minister infrastruktury wsparł formalnie starania ZMPD o rozszerzenie zakresu nauczania zawodu kierowca-mechanik.  
Gostynin: GCE kształci przyszłych kierowców »
DATA: 2017-04-05
30 marca 2017 r. w Gostynińskim Centrum Edukacji odbył się dzień otwarty z udziałem uczniów, którzy planują podjąć naukę w tamtejszym technikum i szkole branżowej. W spotkaniu udział wzięli starosta gostyniński Tomasz Matuszewski, burmistrz Paweł Kalinowski oraz - na zaproszenie dyrektora GCE Andrzeja Redera - przedstawiciele ZMPD: członek Zarządu ZMPD Jerzy Szepietowski oraz dyrektor Centralnego Ośrodka Szkoleń ZMPD Euzebiusz Jasiński.  
Szkoły zawodowe z klasami o profilu kierowca-mechanik »
DATA: 2017-02-01
Intensywne działania ZMPD mające na celu utworzenie w roku szkolnym 2016/2017 klas o profilu kierowca-mechanik przyniosły sukces - z szesnastu istniejących województw aż w czternastu z nich udało się takie klasy utworzyć. Najwięcej klas (jest ich w sumie aż 43) powstało w szkołach województw – pomorskiego (7), lubelskiego (6) oraz śląskiego (5), a także mazowieckiego i małopolskiego (w obu przypadkach 4 klasy).  
   archiwum     1/3 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056329    Partner - giełda transportowa TimoCom