ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  TECHNIKA   1/17Do produGaźniki – stara technologia w cyfrowym wydaniu »
DATA: 2017-06-19
Chociaż gaźniki zniknęły dwadzieścia lat temu, pozwalają rozkwitać małym warsztatom dzięki modzie na stare samochody. Pracy przy regeneracji bądź odtwarzaniu części do old i youngtimerów jest coraz więcej.  
Smok Wawelski skontroluje liczniki cystern z LNG »
DATA: 2017-03-27
Inżynierowie z Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego PGNiG zaprojektowali mobilne stanowisko do legalizacji liczników na cysternach przewożących skroplony gaz ziemny (LNG). Wcześniej takie legalizacje przeprowadzały tylko zagraniczne firmy. Urządzenie nazwano „Smokiem Wawelskim”.
 
Genewa 2017: Inteligentna opona miejska Goodyear’a »
DATA: 2017-03-22
Podczas zakończonego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego Geneva Motor Show, Goodyear pokazał, jak może wyglądać opona w niedalekiej przyszłości.

 
Zarządzanie transportem: nowa jakość dzięki chmurze »
DATA: 2017-03-07
Szybki wzrost mocy obliczeniowych i rozwój oprogramowania sprawiają, że to, co do niedawna było tylko wymysłem, staje się rzeczywistością. Dostępność danych w internecie, nawigacja wykorzystująca satelity, smartfony, big data i autonomiczne pojazdy – to wszystko jest w zasięgu ręki. Przemysł i politycy mówią wręcz o czwartej rewolucji przemysłowej, która dotyczy także logistyki.  
Mercedes podłącza ciężarówki do internetu »
DATA: 2017-03-06
Zanim samochód zdąży się zepsuć serwis już będzie wiedział o ryzyku awarii. Mercedes wprowadza system automatycznego nadzorowania stanu technicznego ciężarówek.
 
250 tys. pojazdów Scania połączonych w ramach sieci »
DATA: 2017-03-01
Usługi telematyczne od wielu lat stanowią integralny element oferty Scania. System jest stale rozwijany, a liczba pojazdów Scania połączonych w ramach sieci przesyłania informacji przekroczyła już ćwierć miliona. Obecnie obejmuje ona 2/3 pojazdów, wprowadzonych do ruchu w ciągu ostatnich 5 lat.   
Samochody użytkowe w przyszłości »
DATA: 2017-02-15
 IRU opublikowało raport na temat przyszłości pojazdów użytkowych i określenia planów działań w celu obniżenia emisji CO2 w branży transportu drogowego. 
Rośnie zainteresowanie elektrycznymi autobusami »
DATA: 2016-09-26
Na razie w naszej strukturze sprzedaży dominują autobusy z tradycyjnym napędem, ale rynek autobusów elektrycznych dynamicznie rośnie.  
W USA powstanie jezdnia z paneli słonecznych »
DATA: 2016-09-06
Słynna Route 66 w stanie Missouri zmieni się nie do poznania. Co prawda dzięki prywatnej inicjatywie, ale przy wsparciu budżetu federalnego, zostanie zrealizowany pierwszy w kraju projekt, który pozwoli na stworzenie jezdni w prekursorskiej technologii.  
The Iron Knight: Najszybsza ciężarówka świata »
DATA: 2016-08-22
„The Iron Knight” jest rezultatem niezwykłej kooperacji techników, inżynierów i projektantów pracujących w Volvo Trucks. Z wyjątkiem silnika Volvo D13 i produkowanej seryjnie skrzyni biegów I-Shift Dual Clutch, pojazd ten zbudowano całkowicie od podstaw.  
   archiwum     1/17 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5716176    Partner - giełda transportowa TimoCom