ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   1/342Do produ"Polski kierowca" straszy Francuzów »
DATA: 2017-06-23
Spór o delegowanych ciągnie się w Unii od lat. Ale ostatnio na Zachodzie coraz mocniejsze staje się przekonanie, że nastroje eurosceptyczne należy gasić poprzez zwiększanie ochrony „własnych pracowników” przed – jak ujmują to Francuzi albo Belgowie – „nieuczciwą konkurencją”.  
55 tys. kontroli przewozu towarów wrażliwych »
DATA: 2017-06-23
Po wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących przewozu towarów wrażliwych funkcjonariusze KAS przeprowadzili w całym kraju ponad 55 tys. kontroli. Najwięcej nieprawidłowości zostało wykrytych przy przewozie paliw, udaremniony został też wwóz papierosów bez znaków akcyzy.  
Liberadzki: Dyskryminacja konkurencji z Polski »
DATA: 2017-06-21
Niemcy i Francja wprowadziły restrykcyjne przepisy dla przewoźników. Komisja Europejska nie zareagowała, choć powinna.  
Minister Adamczyk krytycznie o działaniach UE dot. transportu »
DATA: 2017-06-21
Unia Europejska stara się wprowadzić przepisy, które uderzą w transport międzynarodowy, szczególnie Polski i krajów, które ostatnie weszły w strukturę UE – twierdzi min. Adamczyk.  
Min. Adamczyk: UE chce uderzyć w transport międzynarodowy  »
DATA: 2017-06-21
Unia Europejska stara się wprowadzić przepisy, które uderzą w transport międzynarodowy pod pretekstem dbałości o kierowców, a nie robi się nic, aby realnie zwiększyć ich bezpieczeństwo - ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.  
Orzeczenie TK korzystne dla transportowców »
DATA: 2017-06-21
Stosowanie wobec tej samej osoby odpowiedzialności karnej oraz o charakterze administracyjnym za złamanie przepisów ustawy o transporcie drogowym jest niezgodne z ustawą zasadniczą – uznał Trybunał Konstytucyjny.  
Podwójne karanie jest niekonstytucyjne »
DATA: 2017-06-21
W opinii Trybunału Konstytucyjnego podwójne karanie przy naruszeniach przepisów przewozu drogowego jest sprzeczne z konstytucją.  
Nie można karać dwa razy za to samo »
DATA: 2017-06-21
Podwójne karanie za naruszenia przepisów przewozu drogowego jest niezgodne z konstytucją – uznał Trybunał Konstytucyjny.  
Wielki brat za 4 mld zł będzie miał oko na drogi »
DATA: 2017-06-21
Ruszają przetargi na największy inteligentny system transportowy w Polsce. GDDKiA obiecuje zawarcie kontraktów w 2017 i 2018 r.  
Będzie więcej pieniędzy na budowę dróg »
DATA: 2017-06-21
Rząd podniósł limit finansowy z 107 mld do 135 mld zł. Ale to i tak za mało na realizację wszystkich planów.  
   archiwum     1/342 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5716177    Partner - giełda transportowa TimoCom