ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   1/369Do produStanisław Szwed: W sprawie delegowania trzeba wybrać mniejsze zło »
DATA: 2017-12-14
Grupa Wyszehradzka mocno broniła swobody świadczenia usług, co miało bezpośrednie przełożenie na uwzględnienie wielu naszych postulatów - mówi w wywiadzie dla DGP Stanisław Szwed sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  
Stawki w transporcie wyznacza przewoźnik »
DATA: 2017-12-14
Nie ma przepisu, który wskazuje minimalną wysokość ryczałtów dla kierowców zatrudnionych w prywatnych firmach za nocleg w kabinie tira. Pracodawca może więc go ustalić w wysokości poniżej stawek dla budżetówki.  
Kanclerz Angela Merkel odwiedziła miejsce zamachu w Berlinie »
DATA: 2017-12-13
Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedziła niespodziewanie we wtorek jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, gdzie rok temu doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło 12 osób, w tym polski kierowca.  
E-myto w rękach „krokodyli”? W GDDKiA mają wątpliwości »
DATA: 2017-12-13
Dyrekcja przestrzegała resort infrastruktury przed przekazywaniem systemu viaTOLL inspekcji. Mimo tego zmiana przepisów idzie ekspresowo.  
Niesłyszący będą mogli wozić towary ciężarówkami »
DATA: 2017-12-13
Do pierwszego czytania w Sejmie trafiła nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, w której pojawił się zapis, iż całkowity ubytek słuchu nie jest przeciwwskazaniem zdrowotnym do uzyskania uprawnienia do kierowania ciężarówkami.  
Pobór myta znów na wirażu »
DATA: 2017-12-12
Jeśli nowy system poboru opłat się opóźni, budżet będzie tracił dziennie nawet 5 mln zł.  
UE chce wprowadzić zasady nieuczciwej konkurencji »
DATA: 2017-12-11
Polityka zdominowała transport - ambicje polityczne i interes gospodarczy starej Unii mają górować nad podstawowymi wartościami Wspólnoty.  
Brexit: po umowie rozwodowej czas na negocjacje »
DATA: 2017-12-11
Londyn liczy na przywileje w przyszłej umowie handlowej ze Wspólnotą. Może się gorzko rozczarować.  
Opłaty na drogach zbierze Inspekcja Transportu Drogowego »
DATA: 2017-12-11
Za sprawą uchwalonej w piątek noweli ustawy o drogach publicznych Główny Inspektor Transportu Drogowego dostanie wszystkie kompetencje związane z systemem poboru opłaty elektronicznej oraz opłaty za przejazd autostradą na odcinkach zarządzanych przez GDDKiA  
ITD przejmie system poboru opłat »
DATA: 2017-12-11
Zaledwie 17 dni od upublicznienia projektu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o drogach publicznych, która rozszerza uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego.  
   archiwum     1/369 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6111387    Partner - giełda transportowa TimoCom