ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   1/351Do produKłopoty z pakietem przewozowym »
DATA: 2017-08-18
O tym, jak wygląda obecnie organizacja transportu paliw i jakie skutki ustawy SENT odczuwają dostawcy, komentuje na łamach miesięcznika "Stacja Benzynowa & Convenience Store" Wojciech Szafałowicz, dyrektor handlowy Działu Paliw w Unimot.  
Będą nowe fotoradary za unijne pieniądze »
DATA: 2017-08-17
Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje zmodernizowanie istniejących i instalację nowych fotoradarów. Umożliwić mają to pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej. Modernizację i wzmocnienie kontroli drogowych zaplanowano do 2023 roku.  
Wielka Brytania chce całkowicie zerwać z Unią Europejską »
DATA: 2017-08-16
Wielka Brytania wraz z opuszczeniem Unii Europejskiej w marcu 2019 roku, chce przestać korzystać ze wspólnego rynku i unii celnej.  
Rząd tnie pieniądze na drogi »
DATA: 2017-08-16
1,3 mld zł. Tyle zabraknie w 2017 r. na remonty i utrzymanie tras krajowych. Fundusze na drogi lokalne zostaną obcięte o 300 mln zł.  
Niemcy: Już za rok będzie e-autostrada dla ciężarówek »
DATA: 2017-08-16
Na 10 kilometrach autostrady A5 w Niemczech powstanie elektryczna linia dla hybrydowych ciężarówek. System dla władz Hesji zbuduje Siemens. Gotowy będzie w 2018 r.  
Jak kierowca powinien się zachować w czasie burzy »
DATA: 2017-08-10
Wnętrze samochodu jest podczas burzy raczej bezpiecznym miejscem, mimo to jazda w takich warunkach pogodowych może być bardzo niebezpieczna. Zagrożenie stanowią nie tylko silne wyładowania elektryczne. Równie niebezpieczny jest ulewny deszcz i silny wiatr.  
Polski transport na zakręcie »
DATA: 2017-08-10
Zachód chce nas wypchnąć z rynku przewozów w Europie - komentują polscy przewoźnicy. Chodzi o dwa dokumenty przedstawione przez Komisję Europejską, które spędzają sen z powiek właścicielom firm transportowych w Polsce.  
Jak zaplanować drugie życie firmy  »
DATA: 2017-08-09
Każdy przedsiębiorca powinien mieć możliwość zaplanowania, co się stanie z jego biznesem w przyszłości. Dotychczas było to trudne. Ministerstwo Rozwoju chce procedury uprościć.  
Rozmowy Macrona o delegowaniu - bez Polaków »
DATA: 2017-08-08
Prezydent Francji w dniach 23-25 sierpnia odwiedzi Austrię, Rumunię i Bułgarię, by rozmawiać z europejskimi przywódcami o nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Warszawa nie znalazła się na jego trasie. Dla polskich firm, które delegują prawie pół miliona pracowników, to skrajnie niekorzystne zapisy.  
Spanie w kabinie: przewoźnicy na łasce odbiorców  »
DATA: 2017-08-07
Zachodnie służby drogowe coraz częściej nakładają kary za spanie w kabinach. Tymczasem wiele takich sytuacji to nie wina kierowców, lecz załadowców, którzy przekładają rozładunek np. z piątku na poniedziałek.  
   archiwum     1/351 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5849827    Partner - giełda transportowa TimoCom