ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   1/359Do produDelegowanie pracowników na nowych zasadach »
DATA: 2017-10-17
Komisja zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego przegłosowała w poniedziałek poprawki do nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Propozycja dyrektywy jest niekorzystna z punktu widzenia interesów gospodarczych Polski.  
Delegowanie - Bruksela decyduje o pracy dla Polaków »
DATA: 2017-10-17
Trwa unijna batalia o delegowanie pracowników. Pierwszą bitwę Polska przegrywa.  
Przedsiębiorcy skarżą się na ZUS »
DATA: 2017-10-16
Firmy mają problemy z wydawaniem przez ZUS zaświadczeń o opłacaniu składek. To o tyle ważne, że w Polsce ok. 1/3 kierowców w transporcie międzynarodowym pochodzi z państw spoza Unii.  
Kierowca skrócił dobowy odpoczynek i stracił prawo jazdy »
DATA: 2017-10-16
12 października pracownicy Norweskiego Zarządu Dróg (Statens vegvesen) z Verdal poinformowali o dwóch przypadkach nieprofesjonalnego zachowania kierowców ciężarówek. Jeden z nich, Polak, zdaniem kontrolerów próbował zaoszczędzić na czasie, rezygnując z obowiązkowego odpoczynku.  
Rosnące koszty uderzą w program budowy dróg »
DATA: 2017-10-13
Na budowach znowu pojawiają się problemy. Tym razem z wyższymi niż planowane kosztami. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), w tym roku przybywa przetargów, w których oferty są wyższe od kosztorysu. Od stycznia już podpisano umowy z wyższymi, niż zakładano, kosztami na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 (obwodnica Grójca).  
Austria pozywa Niemcy za opłaty na autostradach »
DATA: 2017-10-13
Austria pozywa Niemcy do Trybunału Sprawiedliwości UE za plany wprowadzenia na autostradach opłat, które obciążą tylko cudzoziemców - poinformował austriacki minister transportu Joerg Leichtfried.  
Branża logistyczna obawia się zakazu handlu w niedzielę »
DATA: 2017-10-11
Gdyby projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę zostałby uchwalony w kształcie proponowanym przez związki zawodowe, pracę straciłoby 33 tys. osób w samej tylko branży logistycznej. Takie wnioski płyną z raportu „Branża logistyczna. Wpływ zakazu handlu w niedziele” przygotowanym przez Polityka Insight na zlecenie Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham).  
Efekt pakietu paliwowego: Mniej i oszustów, i uczciwych »
DATA: 2017-10-10
Po wprowadzeniu przepisów ograniczających nielegalny handel liczba koncesji na prowadzenie działalności w tej branży zmalała o niemal 1300. Ubyło też stacji. Zyskały przede wszystkim największe firmy.  
Kadra menedżerska zapłaci za przewinienia kierowców »
DATA: 2017-10-10
5000 zł, a nawet utrata uprawnień do wykonywania zawodu – taka może być cena za naruszenie przepisów o przerwach, odpoczynkach albo jazdę bez tachografu.  
Zarobić na autonomicznych pojazdach »
DATA: 2017-10-09
Optymistycznie nastrojeni analitycy i przedstawiciele przemysłu przewidują, że autonomiczne samochody, które dziś są jeszcze w fazie eksperymentalnej, mogą się szybko upowszechnić.  
   archiwum     1/359 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5993496    Partner - giełda transportowa TimoCom