MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE   1/323Do produWkrótce wejdzie w życie obowiązek monitorowania pojazdów  »
DATA: 2017-02-28
24 stycznia 2017 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Ustawa ma wejść w życie 1 marca 2017 r. O co w tym chodzi i kogo będą dotyczyć nowe obowiązki? 
Korczowa: za kilka miesięcy mają zniknąć kolejki tirów »
DATA: 2017-02-24
Z powodu braku odpowiedniej infrastruktury kierowcy tirów w Korczowej muszą zjechać z autostrady i do granicy dojechać drogą krajową 94, co powoduje poważne utrudnienia dla mieszkańców. Niedługo problem powinien jednak zniknąć.
 
Polscy przewoźnicy drogowi to potęga »
DATA: 2017-02-24
– Polska to jedyny kraj, który znajduje się w pierwszej piątce w każdym z krajów Unii Europejskiej pod względem pochodzenia przewoźników drogowych – informują eksperci. Statystyki pokazują, jak ważny jest nasz kraj dla szlaków handlowych, przede wszystkim między Europą a Azją.
 
Uszczelnienie monitorowania transportu to dla rządu priorytet »
DATA: 2017-02-23
Split payment, czyli podzielona płatność przy rozliczeniach VAT może wejść w życie jeszcze w tym roku – deklaruje wicepremier Mateusz Morawiecki. 
Polska przeciwna zmianom w przepisach o delegowaniu  »
DATA: 2017-02-14
Polska podtrzymuje swoje krytyczne stanowisko w zakresie tzw. pakietu drogowego i uważa, że zmiana przepisów o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług nie powinna dotyczyć sektora międzynarodowego transportu drogowego.  
Stalexport powalczy o Krajowy System Poboru Opłat »
DATA: 2017-02-14
Spółka z grupy Stalexportu Autostrady, który obecnie zarządza płatnym odcinkiem autostrady A4 Katowice - Kraków, ma zamiar zgłosić się do przetargu GDDKiA na wybór wykonawcy nowego Krajowego Systemu Poboru Opłat.  
Wysokie kary za oszustwa na podatku VAT »
DATA: 2017-02-13
Prezydent podpisał nowelę Kodeksu karnego, która zakłada m.in. 25 lat więzienia za fałszowanie faktur VAT o wartości ponad 10 mln zł. Nowe przepisy mają pomóc w zwalczania procederu wyłudzania z budżetu pieniędzy za naliczony VAT.  
Nowy odcinek „Na osi”, a w nim ZMPDplaner »
DATA: 2017-02-10
W najbliższym odcinku programu "Na osi" będzie do obejrzenia reportaż dotyczący zalet planowania trasy z użyciem ZMPDplanera. Premiera już 11 lutego.  
Coraz głośniej o Europie dwóch prędkości »
DATA: 2017-02-10
W Brukseli już można usłyszeć pytania, czy istotnie Polacy i Rumuni muszą cieszyć się pełną swobodą przemieszczania się, będąc poza strefą euro. Widmo taniego „polskiego hydraulika” wciąż straszy.  
Przewozy paliw pod ścisłą kontrolą »
DATA: 2017-02-10
Rząd uszczelnia system podatkowy, tym razem w sektorze transportowym. Ale może to być bardzo dotkliwe nawet dla uczciwych firm. 
   archiwum     1/323 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5454072    Partner - giełda transportowa TimoCom