ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE  

Więcej rosyjskich zezwoleń dla przewoźników - media

Szmit: Rosja zwalcza polski transport

– Rozmowy z Rosją zawsze są trudne, szczególnie w obszarze transportu drogowego. Rosjanie traktują Polskę jako kraj tranzytowy. My mamy przeciwstawne spojrzenie, również dla nas głównym rynkiem jest rynek zachodni – powiedział Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa, który niedawno uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Rosji na temat transportu.

– Nie zamykamy się jednak na rynek wschodni. To były po raz kolejny trudne rozmowy. To na co zwróciliśmy uwagę, to sprawa wielokrotnych kontroli, które są kosztowne dla polskiej strony. W głębi Rosji służby potrafią kwestionować dokumenty, które wcześniej uznano za dobre. 80 proc. czasu rozmawialiśmy o tym problemie. Przekazaliśmy informację stronie rosyjskiej, że się nie zgadzamy na to. Dyskutowaliśmy też o przekraczaniu granicy między Rosją a Białorusią i Rosją i Kazachstanem. Zwróciliśmy też uwagę na kserowanie polskich dokumentów, które później krążą jako informacja gospodarcza. W zeszłym roku bilans handlowy wzrósł, jednak strona rosyjska zwalcza polski transport w tym kraju. To nie koniec rozmów, w drugiej połowie października wracamy do nich – dodaje Jerzy Szmit.
Więcej w TV Republika 


Federacja Rosyjska zobowiązała się do zaprzestania prowadzenia wielokrotnych kontroli polskich przewoźników przez ten sam organ kontrolny - poinformował wiceminister infrastruktury podczas czwartkowej konferencji prasowej podsumowującej polsko-rosyjskie rozmowy, które odbyły się w Moskwie na temat przewozów drogowych.

"Wynegocjowaliśmy to co na dzisiaj było dla nas optymalne. Najważniejszy punkt dotyczy warunków prowadzenia przejazdów,(...) skończy się z praktyką wielokrotnych kontroli polskich przewoźników przez ten sam organ kontrolny Federacji Rosyjskiej" - powiedział Szmit.Przez wiele, wiele lat był to problem, który wydawał się nie do rozwiązania. Udało nam się to rozstrzygnąć, stosowny zapis został dokonany" - dodał.

Więcej na www.forsal.pl


Koniec nękania polskich przewoźników w Rosji

Polscy kierowcy ciężarówek wjeżdżający do Rosji będą rzadziej kontrolowani. To wynik pierwszej tury polsko-rosyjskich rozmów, które były prowadzone w Moskwie.
Stronie polskiej udało się wynegocjować również dodatkowe zezwolenia na przewozy przez Rosję towarów z krajów trzecich. – To były trudne i burzliwe rozmowy. Kilkakrotnie wymieniliśmy się przykrymi słowami – powiedział wiceszef resortu infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Więcej na www.tvp.info.pl


Przełom w negocjacjach transportowych z Rosją

Zaniechanie wielorazowych kontroli i zwiększenie do ponad 9,5 tysiąca pozwoleń na transport do tak zwanych „krajów trzecich” dla polskich przewoźników. To wynik pierwszej tury polsko-rosyjskich rozmów w sprawie transportu.

Trzydniowe negocjacje odbyły się w Moskwie z udziałem wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. - Po długich rozmowach zgodziliśmy się, aby przekazać stronie rosyjskiej 20 tysięcy zezwoleń transportowych. W zamian otrzymaliśmy 9,5 tysiąca zezwoleń tak zwanych krajów trzecich. Zezwolenia te są najcenniejsze, najbardziej dochodowe i zawsze też Rosja najbardziej je ograniczała – powiedział wiceminister Jerzy Szmit.

Więcej na: www.ro.com.pl


Polscy przewoźnicy dostaną więcej zezwoleń w tzw. krajach trzecich

Polscy przewoźnicy otrzymają w tym roku dodatkowych 9,5 tys. zezwoleń na przewozy do i z krajów trzecich. Tak ustalono podczas polsko-rosyjskich rozmów w Moskwie o przewozach drogowych.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podkreślił, że chodzi o rodzaj zezwoleń, na których najbardziej zależy stronie polskiej i że nigdy na przestrzeni ostatnich lat nie miała ona tak dużo zezwoleń.

Więcej na:www.rp.pl

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6111400    Partner - giełda transportowa TimoCom