ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE  

Francja: Co czeka pracowników delegowanych?

Pracownicy delegowani mogą stać się ofiarą narastających nastrojów protekcjonistycznych na ostatniej prostej kampanii wyborczej. Najwięcej jest wśród nich Polaków.

Pracownicy delegowani mogą świadczyć usługi w innym niż swój kraju Unii na podstawie tzw. Dyrektywy Bolkesteina (…) z 1996 r. Jeszcze dziesięć lat temu z takiej możliwości skorzystało na francuskim rynku mniej niż 40 tys. pracowników.

Ale teraz przyjeżdża ich każdego roku już blisko 300 tys. Wbrew powszechnemu odczuciu to nie tylko wynik przyjęcia do Unii krajów Europy Środkowej, ale także zasadniczego obniżenia kosztów pracy w krajach południa Europy po ostatnim kryzysie finansowym. Bo choć w ub.r. we Francji było 46,8 tys. pracowników delegowanych z Polski, to niewiele mniej (44,4 tys.) z Portugalii i Hiszpanii (35,2 tys.).

Więcej na www.rp.pl

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056332    Partner - giełda transportowa TimoCom