ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE  

Biznes na czterech kołach

Transport ma wiele twarzy – polskie tiry z mniej lub bardziej specjalistycznymi naczepami przewożą różnego rodzaju towary w najdalsze zakątki Europy.

Firm na tym rynku jest wiele, ale nie wszystkim udało się rozwinąć w potężne, wyspecjalizowane przedsięwzięcia, zatrudniające setki pracowników, z flotami liczącymi kilkaset samochodów. Jedną z nich jest Adampol, którego wiceprezesem jest Adam Byglewski, wiceprezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Założony w 1990 r. Adampol SA z Zaścianek koło Białegostoku zajmuje się logistyką i transportem samochodów. Przy wykorzystaniu ponad 1500 autotransporterów z floty własnej oraz podwykonawców dostarcza 600 ładunków dziennie w Europie i Azji. Firma dowozi samochody na zasadzie door to door, wykorzystując transport drogowy, kolejowy i morski. Grupa Adampol zatrudnia 1300 pracowników, a łączna powierzchnia placów składowych firmy wynosi 42 ha. Spółka przeładowuje towarów i kontenery, oferuje ich składowanie oraz obsługę celną. Wysoka jakość usług świadczonych przez Adampol zachęciła koreańskiego giganta Hyundai Glovis do wykupienia pod koniec 2014 r. 70 proc. akcji Adampol SA.

Więcej w Rzeczpospolitej

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056320    Partner - giełda transportowa TimoCom