ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Kryzys w Calais  

Europosłowie chcą rozwiązań dla migrantów, kierowców ciężarówek i mieszkańców

Sytuacja w portowym mieście Calais oraz w jego okolicach jest nie do zniesienia dla wszystkich, dla migrantów i osób szukających azylu, żyjących w nieformalnych obozach, dla kierowców ciężarówek, jadących do Wielkiej Brytanii oraz dla mieszkańców, powiedzieli posłowie podczas debaty 5 października 2016 r. Większość z nich wzywała Komisję Europejską, Francję i Wielką Brytanię do wypracowania razem długoterminowych rozwiązań.

Wielu mówców przypominało o potwornych warunkach panujących w obozie zwanym „dżunglą” oraz wyrażało szczególne zaniepokojenie wysoką liczbą dzieci i osób nieletnich, przebywających tam bez opieki dorosłych oraz ryzykiem, jakie ponoszą.
 
„Sytuacja jest nam znana”, powiedział Komisarz Dimitris Avramopoulos, zapewniając posłów, że zamierza zapewnić właściwe funkcjonowanie granic oraz poprawić zarządzanie falami migracyjnymi i warunki życia migrantów i osób poszukujących azylu.
 
Komisarz Avramopoulos z zadowoleniem przyjął plany rządu francuskiego zlikwidowania „dżungli” do końca roku i zachęcił władze francuskie i brytyjskie do koordynacji pracy na granicach oraz do współpracy dotyczącej bezpieczeństwa, w celu ułatwienia ruchu drogowego oraz wzmocnienia bezpieczeństwa w okolicy.

Informacja Parlamentu Europejskiego

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056318    Partner - giełda transportowa TimoCom