ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Kryzys w Calais  

Rozmowy z policją o bezpieczeństwie w Calais

Napięta sytuacja w Calais i związane z tym problemy polskich przewoźników z imigrantami były tematem roboczego spotkania przedstawicieli Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce i Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego z funkcjonariuszami Komendy Głównej Policji - Biura Międzynarodowej Współpracy Policji oraz Biura Ruchu Drogowego.

Podczas spotkania, do którego doszło w poniedziałek 3 października 2016 r. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, omawiano sytuację związaną z atakami na ciężarówki zmierzające do Wielkiej Brytanii przez port w Calais, dokonywane przez imigrantów, którzy za wszelką cenę próbują dostać się do pojazdu.

Przedstawiciele ZMPD i OZPTD zwrócili uwagę na bierną postawę francuskich służb porządkowych, które nie tylko nie zapewniają bezpieczeństwa na drogach dojazdowych do portu w Calais, ale również niechętnie udzielają pomocy w przypadku zdarzeń z udziałem imigrantów. Konsekwencją tego są uszkodzenia środków transportu, a w przypadku dostania się imigrantów do przestrzeni ładunkowej także szkody w przewożonym ładunku. W przypadku transportu towarów spożywczych często wiąże się z koniecznością ich utylizacji przez przewoźnika i na jego koszt.

Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji wysłuchali informacji od przewoźników - wspólnie dyskutowano na temat trudnej sytuacji kierowców i przedsiębiorców, poszukując sposobów rozwiązania problemu. Policjanci przedstawili zakres dotychczasowych działań związanych z międzynarodową współpracą policyjną, ustalono wstępne wnioski mogące przyczynić się do poprawy sytuacji. Przedstawiciele Policji poinformowali również o kolejnych krokach odnoszących się do kontaktu z  francuskimi władzami  policyjnymi w celu aktywizacji przedsięwzięć służących bezpieczeństwu polskich obywateli i towarów przemieszczających się w rejonie Calais.

Uczestnicy spotkania, z obu stron, zobowiązali się do ścisłego kontaktu i przekazywania najważniejszych informacji dotyczących sytuacji we francuskim porcie i jego okolicach.

Opr. ZMPD/PG

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056316    Partner - giełda transportowa TimoCom