ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Francja: płaca minimalna  

Rozmowy ZMPD z ambasadorami o przewozach drogowych

9 lipca 2015 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zorganizowało coroczną Naradę Ambasadorów, w ramach której przedstawiciele biznesu mają okazję spotkań indywidualnych z polskimi ambasadorami.

Przedstawiciele Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce otrzymali możliwość konsultacji z obecnymi na naradzie ambasadorami Rosji, Białorusi, Turcji, Kazachstanu, Norwegii, Włoch i Francji. Podczas rozmów dyrektor Departamentu Transportu ZMPD Tadeusz Wilk przedstawił ambasadorom tych państw bieżące problemy przewoźników transportu międzynarodowego.

W przypadku Norwegii zasadniczą kwestią omawianą z ambasadorem Stefanem Czmurem była wprowadzona przez ten kraj 1 lipca br. płaca minimalna w transporcie międzynarodowym i niejasności w jej zapisach oraz brak szczegółów dotyczących jej stosowania. Dyskusja o płacy minimalnej zdominowała również rozmowę z polskim ambasadorem we Francji Andrzejem Byrtem. Obaj ambasadorzy wskazali, że działania te są klasycznym protekcjonizmem, ale oba kraje są niestety mocno zdeterminowane do jej zastosowania. Ambasador Polski we Włoszech Tomasz Orłowski poinformował natomiast, że nic na razie nie wskazuje, aby Włochy miały skopiować działania norweskie i niemieckie w zakresie płacy minimalnej w transporcie międzynarodowym.

W przypadku Rosji dyskusja dotyczyła takich kwestii, jak przywrócenie systemu TIR w tym kraju, negatywnych skutków rosyjskiego embarga, ostatniej zmiany ustawy o kontroli państwowej wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych. Ambasador Katarzyna Pełczyńska - Nałęcz potwierdziła, że w Rosji trwają obecnie intensywne działania w celu pełnego przywrócenia systemu TIR. W rozmowie z ambasadorem polskim w Turcji Mieczysławem Cieniuchem przedstawiciele ZMPD wskazali na problemy w kwalifikacji rodzaju wykonywanego przewozu przez służby kontrolne Turcji, ograniczonej ilości zezwoleń na wykonywanie przewozów drogowych oraz wysokich kar nakładanych na polskich przewoźników przez władze tureckie. Problem kar oraz ograniczonej puli zezwoleń zdominował także rozmowę przedstawicieli ZMPD z ambasadorem Polski w Kazachstanie.

Przeprowadzone spotkania jednoznacznie pokazują, że wszyscy polscy ambasadorzy posiadają dużą wiedzę na temat problemów polskiej branży transportowej i na bieżąco, aktywnie działają na rzecz polskiego transportu. Ambasadorzy zadeklarowali także pomoc ze strony ambasad, konsulatów i ambasadorów honorowych w przypadku problemów, które zgłaszają polscy przedsiębiorcy transportowi.  

Informacja własna ZMPD. Opr. JP

Galeria zdjęć na stronie MSZ

TAGI: Turcja   system TIR   ZMPD   Norwegia płaca minimalna   Francja płaca minimalna   Rosja  
Więcej na ten temat...
Przesyłki krajowe nadawane przez ZMPD
  DATA: 2004-08-04
Nowy Mercedes w ZMPD
  DATA: 2007-08-03
Obradowała komisja ds. zmiany statutu ZMPD
  DATA: 2007-08-03
ZMPD zaprasza na szkolenia
  DATA: 2013-01-25
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056314    Partner - giełda transportowa TimoCom