ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Rosja: opłaty drogowe  

Przewoźnicy rozmawiali z operatorem Platona

Wprowadzony w zeszłym roku w Rosji system elektronicznego poboru opłat drogowych Platon od początku sprawiał kłopoty kierowcom i przewoźnikom. Obecnie usunięto już problemy techniczne, nadal jednak obowiązują kosztowne i czasochłonne wymagania związane z rejestracją w systemie.

Omówieniu tych zagadnień poświęcona była dwudniowa wizyta w Polsce dyrektora generalnego firmy RT-INVEST - operatora systemu poboru opłat drogowych „Platon” w Federacji Rosyjskiej Antona Zamkowa, jego zastępczyni Jeleny Ignatienkowej oraz sekretarza prasowego RT-INVEST Olega Kiryłłowa, którzy przyjechali na zaproszenie prezesa ZMPD Jana Buczka.

Podczas wizyty goście dwukrotnie spotkali się z polskimi przewoźnikami – 12 maja w Grębiszewie koło Mińska Mazowieckiego oraz 13 maja w siedzibie ZMPD w Warszawie. Podczas kilkugodzinnych rozmów rosyjska delegacja szczegółowo przedstawiła sposoby dokonywania opłat na terenie Rosji, a także wyjaśniała wątpliwości, jakie zgłaszają od jakiegoś czasu polscy przedsiębiorcy, wykonujący przewozy do Rosji. Zgodnie z przewidywaniami ten drugi element zdominował oba spotkania.

Przewoźnicy ostro skrytykowali poziom zbiurokratyzowania rejestracji do systemu Platon, który w wielu przypadkach wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie polskich firm transportowych w Rosji. Zdaniem przewoźników, jednym z największych problemów jest konieczność tłumaczenia wszystkich dokumentów przez rosyjskiego notariusza, co zdecydowanie podnosi koszty po stronie polskich przedsiębiorców, a także długi czas oczekiwania na urządzenia pokładowe, będące jednym z podstawowych elementów niezbędnych do realizowania transportów po drogach Federacji Rosyjskiej.

Informacja własna ZMPD. Opr. PG

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056331    Partner - giełda transportowa TimoCom