ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Polska - Rosja: przewozy  

19 lutego zakończono rozmowy w Moskwie - ruszyło wydawanie zezwoleń

Ruszyło wydawanie zezwoleń do Rosji

We wtorek, 23 lutego Biuro ds. Transportu Międzynarodowego rozpoczęło wydawanie zezwoleń na wjazd do Rosji. O 6 rano według oczekujących w kolejce było ok. 60 osób. W godzinę po otwarciu biura kolejka stopniała do 25 osób.

Przewoźnicy już 22 oczekiwali w Biurze na zezwolenia. Przedsiębiorcy, którzy mieli do Warszawy dalszą drogę wstawali o 3 rano, żeby jak najszybciej pobrać zezwolenia i jeszcze tego samego dnia wyprawić ciężarówki. Początkowo była nadzieja, że wydawanie zezwoleń ruszy w poniedziałek po południu.

Pojawiły się głosy, że wykonujący dłuższe trasy są poszkodowani. Jednak wszyscy i tak są nadal blokowani przez Ustawę 362, która nadal obowiązuje.


Informacja ZMPD. Opr. RP


Posiedzenie Polsko – Rosyjskiej Komisji Mieszanej w Moskwie, które odbywało się w dniach 18 – 19 lutego 2016 r., zostało zakończone podpisaniem porozumienia.

Ustalono, że Rosja dokona zmian w rozporządzeniach do ustawy 362 do 15 kwietnia 2016 r.
Przyjęto, że do tego czasu obydwie strony wymienią po 20 tys. zezwoleń.
Strona polska otrzyma 10 tys. zezwoleń uniwersalnych (dwustronnych i tranzytowych) i 10 tys. zezwoleń Rosja - kraje trzecie, które będą ważne tylko do 15 kwietnia br.

Wydawanie zezwoleń w Biurze ds. Transportu Międzynarodowego rozpocznie się we wtorek, 23 lutego.

Do 15 kwietnia będzie dokonywana ocena zapisanych w protokole ustaleń. W tym czasie możliwe będą negocjacje w sprawie kontyngentu zezwoleń obowiązujących do końca roku 2016.

Ponadto zaplanowano działania nad zmianą (do lipca 2016 r.) umowy między Polską a Rosją z 1996 roku o międzynarodowych przewozach drogowych.

Opr. ZMPD/AW


W piątek, 19 lutego 2016 r., odbywają się w Moskwie rozmowy w ramach Polsko - Rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. zezwoleń na międzynarodowe przewozy drogowe. Dzisiejsze posiedzenie powinno się zakończyć podpisaniem protokołu z wzajemnych ustaleń, na razie jednak do tego formalnego potwierdzenia nie doszło.

Wczoraj rozmawiali ze sobą eksperci z obydwu krajów, dzisiaj w posiedzeniu uczestniczą wiceministrowie; ze strony polskiej wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, ze strony rosyjskiej wiceminister transportu Nikołaj Asauł.

Nadal czekamy na formalne potwierdzenie ewentualnego porozumienia.

Po otrzymaniu formalnej informacji natychmiast ją przekażemy.

Informacja własna ZMPD. Opr. AW

Poniżej znajdują się zdjęcia z dzisiejszego posiedzenia Komisji Mieszanej.

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056315    Partner - giełda transportowa TimoCom