ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Polska - Rosja: przewozy  

Do 18 marca rosyjskie przepisy mają być zmienione

Najbliższy krok w sprawie polsko-rosyjskich regulacji przewozowych należy do strony rosyjskiej.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział, że w ciągu najbliższych trzech tygodni Moskwa ma przygotować projekt zmian swoich przepisów wewnętrznych, tak aby nie dyskryminowały polskich przewoźników.

- Do 18 marca strona rosyjska zobowiązała się do przedstawienia nowych uregulowań, które idą w myśl ducha zmian na korzyść naszych przewoźników - powiedział Jerzy Szmit. Wiceminister dodał, że później nowe przepisy ma zatwierdzić rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości.

Jerzy Szmit powiedział, że do spotkania ze stroną rosyjską dojdzie najprawdopodobniej na początku kwietnia i wówczas zostanie ocenione, czy przeprowadzone zmiany idą w satysfakcjonującym Polskę kierunku.

Wiceminister infrastruktury poinformował też, że innym elementem negocjacji jest także kwestia wwożenia paliwa do Polski przez rosyjskie ciężarówki. Rosjanie chcieliby wwozić paliwo bez limitu.

Więcej w komunikacie PAP/IAR na stronie Polskiego Radia

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6111441    Partner - giełda transportowa TimoCom