ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Kryzys w Calais  

Operacja STACK: sposób postępowania

Przekazujemy poniżej informację o sposobie postępowania w ramach procedury STACK, uruchamianej w przypadku sytuacji nadzwyczajnych, czyli np. w razie zakłóceń ruchu pojazdów ciężarowych wywołanych blokowaniem przeprawy przez kanał La Manche.

Zmiany dla samochodów z załadunkiem, podróżujacych do Europy kontynentalnej z portu Dover

Gdy zacznie obowiązywać procedura: Operation Stack, ruch przewozów towarowych w kierunku portu Dover zostanie przekierowany z M20 do Manston Airfield w East Kent, gdzie zostanie zatrzymany do momentu, gdy będzie mógł być skierowany do portu w Dover.

Jeżeli:
- podróżujesz do portu w Dover i zignorujesz znak zawrotu, zostaniesz przyłączany do procedury Operation Stack na M20, będziesz poproszony o zawrócenie i dojazd do Manston Airfield. Może to spowodować przedłużenie twojej podróży o 15 minut.
- dojedziesz do portu w Dover podczas gdy procedura Operation Stack ma miejsce i nie przejdziesz przez procedurę w Manston, będziesz poproszony o dojazd do Manston Airfield. To spowoduje przedłużenie twojej podroży o ponad godzinę i oznacza przejechanie dodatkowych 75 mil.
- przewozisz żywe zwierzęta lub też inny ładunek priorytetowy i zamierzasz korzystać z portu w Dover, powinieneś skierować się do Manston Airfield, gdzie przejdziesz przez procedurę w trybie ekspresowym, tak aby móc dalej kontynuować podróż.
- korzystasz z portu w Dover, przekierowując się do Manston i korzystając z oznaczonych dróg, upewniasz się, iż dotrzesz na prom w jak najkrótszym możliwym czasie
- korzystasz z Eurotunelu powinieneś jechać dalej M20 gdzie, gdy tylko zajdzie taka konieczność, zostaniesz przetrzymany za pomocą procedury Operation Stack z węzła 8 (junction8).

Wyznaczone trasy do portu Dover przez Manston

Mapa wyznaczonej trasy znajduje się poniżej. Na sieci autostrad od Midlands w kierunku południowym pojawią się elektroniczne informacje na tablicach. Jeżeli jedziesz w kierunku portu w Dover, pokierują cię one na odpowiednie trasy.
- Jeżeli podróżujesz w kierunku południowym z przejścia w Dartford (Dartford Crossing), znaki przekierują transport towarowy na M2/A2
- Jeżeli podróżujesz w kierunku wschodnim wzdłuż M20 z M25, znaki przekierują transport
towarowy na M2/A2 przy użyciu węzła 7(junction 7) na M20 i A249
- Gdy wjedziesz już na M2, będziesz pokierowany znakami wzdłuż A299 na wszystkich kluczowych węzłach do Manston Airfield.
- Podczas wyjazdu z Manston zostaniesz pokierowany znakami do Dover na A256.

Co wydarzy się w Manston Airfield?
Wjazd i wyjazd odbywać się będzie przez kontrolowaną bramę. Kiedy dotrzesz już na miejsce, będziesz musiał przejść przez procedurę i zostaniesz skierowany na wyznaczone miejsce parkingowe. Będziesz mógł korzystać z dostępnych na miejscu udogodnień.
Wypuszczanie ze strefy Manston będzie restrykcyjnie kontrolowane. Zostanie ci wydana karta umożliwiająca twojemu pojazdowi przejazd do portu na następny dostępny prom.


 Pobierz
Ulotka dot. procedury STACK wraz z mapką
     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6111431    Partner - giełda transportowa TimoCom