ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  Norwegia: płaca minimalna  

Kolejne kraje wprowadzają płacę minimalną

Berlin na ustosunkowanie się do upomnienia KE ma jeszcze ponad miesiąc, ale jego przykład wcale nie zniechęcił innych krajów do podobnego działania.

Francuski rząd przyjął pakiet reform, który ma "ożywić" gospodarkę i wnieść kilka istotnych zmian poprawiających jej stan - ułatwienie dostępu do niektórych wolnych zawodów, takich jak notariusz, komornik czy adwokat, wydłużenie czasu pracy w sklepach, a także uproszczenie prawa budowlanego. To co jednak jest najważniejsze, ma również wprowadzić płacę minimalną na poziomie 9,6 euro, w oczywisty sposób - wzorem Niemców - ograniczając konkurencyjność zagranicznych pracodawców.

Aby uniknąć "niepotrzebnych" debat w Zgromadzeniu Narodowym, francuski rząd już po raz drugi w ostatnich czterech miesiącach skorzystał ze skróconego procedowania nowych przepisów i przeforsował przyjęcie bez głosowania projektu ustawy o "pobudzeniu gospodarczym". Wprawdzie prawicowa opozycja, między innymi w związku z powyższym, zapowiedziała wniosek o wotum nieufności dla rządu, ale rezultat głosowań jest raczej łatwy do przewidzenia i po zatwierdzeniu w senacie ustawa ma zostać uchwalona w ciągu miesiąca.

Prezydent Francji, Francois Hollande zapowiedział wprowadzenie nowych uregulowań w odpowiedzi na ostrzeżenia rodzimych przewoźników, którzy zagrozili blokadami dróg w całym kraju, jeżeli rząd nie ograniczy konkurencji z innych krajów, które oferują "tańsze" usługi. (…)

Norwegia. Wszystko wskazuje też na to, że od 1 lipca i Norwegia wprowadzi płacę minimalną dla wszystkich (w tym zagranicznych) kierowców pracujących na terenie kraju. Stawka ma być o ok. 10 euro większa niż w Niemczech (czyli niemal siedmiokrotnie wyższa od stawek polskich).

Czytaj cały artykuł w Polskiej Gazecie Transportowej

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6056316    Partner - giełda transportowa TimoCom