ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU BRANŻA  


  W MEDIACH O TRANSPORCIE  

Eksport wieprzowiny do Rosji wstrzymany

Eksport wieprzowiny z terenu całej Unii Europejskiej do Rosji został wstrzymany. Powodem jest wykrycie na Litwie ognisk afrykańskiego pomoru świń.
Szef związku Polskie Mięso Witold Choiński powiedział IAR, że w związku z tym transporty wieprzowiny także z polskich firm całkowicie stanęły. Wstrzymany jest eksport wieprzowiny, także tej nieprzetworzonej. W zasadzie stanęło wszystko łącznie z żywymi prosiętami wysyłanymi na ubój do Rosji. W tej chwili to już poważna sprawa, bo od wczoraj eksport nie może być prowadzony nie tylko z Polski, ale z całej Unii Europejskiej - mówi przedstawiciel branży mięsnej.

Przedsiębiorcy dopingują ministerstwo rolnictwa, aby wynegocjowało z Rosją wyłączenie Polski z tego zakazu ponieważ choroba nie wystąpiła na naszym terytorium. Jeśli jednak Rosjanie utrzymaliby zakaz przez trzy lata, byłoby to prawdziwą katastrofą. - Trzeba by szukać nowych rynków zbytu. Dzisiaj bez rynku wschodniego byłoby to katastrofalne zarówno dla przedsiębiorców jak i dla rolników - mówi Witold Choiński.

Więcej w informacji IAR

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Opłaty na Węgrzech z ZMPD
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5999338    Partner - giełda transportowa TimoCom